Szokujące słowa szefowej słubickiego sanepidu. Ujawniła relacje rodzinne chorego na koronawirusa

Jadwiga Caban-Korbas foto: Facebook/koscierzyna24.info

W sieci opublikowano nagranie z szefową sanepidu w Słubicach. Pani Jadwiga Caban-Korbas opowiada o pacjencie, u którego stwierdzono koronawirusa. 

Podczas wypowiedzi, urzędniczka podała kilka informacji z życia prywatnego pacjenta.

Mówiła np. że pacjent jest w separacji, ale mieszka w jednym domu z partnerką (więcej w nagraniu poniżej).

Przeczytaj: Koronawirus. Pierwszy przypadek zakażenia w Polsce

 – Apeluję do państwa. Nic się nie dzieje. Natomiast wirus dowala starszym i schorowanym. Lecimy dalej. Żeby wszystkim opadły emocje. Jak macie zapasy to trzymajcie na gorsze czasy. Na razie chemia domowa wystarczy. – mówiła Caban-Korbas.

– Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może z mężem też nie, bo po co chłopa tam zarazić w razie. Nie plujemy na ulicy. Wiecie państwo dlaczego? Wirus lubi człowieka, on wcale nie chce siedzieć na powierzchniach, które nie są ludzkie. Nie ma tam się czym paść. Ale w tej galaretowatej plwocinie może kilka godzin przetrwać – mówiła.

Nagranie szybko stało się hitem w mediach społecznościowych.

GIS chce jej natychmiastowego odwołania.

Koronawirus w Słubicach

Koronawirus w Polsce.Pierwsze uderzenie.Poniżej zajawka zawierająca fragmenty wystąpienia szefowej słubickiego Sanepidu ?Najlepsze na końcu…4:36Źródło: HTS SłubiceCała konferencja tutaj: https://www.facebook.com/hts.slubice/videos/897074950726873/

Publiée par koscierzyna24.info sur Mercredi 4 mars 2020

 

– Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – poinformował Generalny Inspektorat Sanitarny.

źródło: twitter, facebook