Tarnogórzanie nagrali spot. Pokażcie to swoim najbliższym

Wideo: Kampania informacyjna #CzujnySenior. źródło: Policja Tarnowskie Góry

W Tarnogórskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu osób w wieku senioralnym. 

W miniony poniedziałek w TCK-u ruszyła kampania informacyjna #CzujnySenior,która jest poświęcona bezpieczeństwu seniorów. Celem kampanii jest uświadomienie jak największej liczby seniorów na temat zagrożeń związanych z oszustwami.

Podczas prowadzonej kampanii zostały nagrane dwa spoty, w których pokazano seniorom metody działania oszustów. Krótkie filmy przestrzegające seniorów przed oszustwem i utratą często oszczędności całego życia. Wszystkie osoby, które wystąpiły w filmach, nie są zawodowymi aktorami. To seniorzy z uniwersytetu trzeciego wieku, którzy włączyli się w promowanie kampanii, a także pracownik banku, pracownik wodociągów oraz oficer prasowy tarnogórskiej komendy.

Produkcja spotu: TG Stacja

W spotkaniu wzięło udział blisko 250 seniorów z uniwersytetu trzeciego wieku, prelegenci przedstawili założenia i cel kampanii #CzujnySenior.  Inicjatorzy kampanii prosili seniorów, aby przekazywali zdobytą wiedzę, będącym w podobnym wieku sąsiadom, bliskim i znajomym. Ważne jest, aby taka wiedza dotarła do jak największej liczby osób i została wykorzystana w chwili zagrożenia.

Kampania została zainicjowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach przy współpracy z innymi instytucjami. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry oraz Starosta Powiatu Tarnogórskiego.

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry