Seniorzy najbardziej narażeni na koronawirusa. Firma z Miasteczka Śląskiego oferuje pomoc

fot. Photogenica

Chiński wirus SARS-CoV-2 jest największy zagrożenie dla osób starszych i seniorów. 

– Apelujemy do osób starszych, by w miarę możliwości ograniczyły działalności w społeczeństwie, tzn. by unikały zgromadzeń publicznych i zachowały szczególną ostrożność – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Hurtownia materiałów elektrycznych El-Vid z Miasteczka Śląskiego zaproponowała swoją pomoc.

Firma oferuje osobom znajdującym się w grupie podwyższonego ryzyka, pomoc fachowca oraz możliwość dostarczenie potrzebnych artykułów pod wskazany adres.

– Wiemy, że martwicie się o swoje zdrowie i rozumiemy wasze obawy. Chętnie pomożemy wam, jeżeli macie jakikolwiek problem dotyczący „elektryki” w domu lub potrzebujecie świecącej żarówki, nowych baterii itp. – czytamy na profilu firmy.

Mieszkańcy Miasteczka Śląskiego, Kalet, Koszęcina i okolic!!!Ten post kierujemy szczególnie do osób starszych,…

Publiée par El-Vid Hurtownie Elektryczne sur Lundi 9 mars 2020

El-Vid
Mieszkańcy Miasteczka Śląskiego, Kalet, Koszęcina i okolic!

Ten post kierujemy szczególnie do osób starszych, naszych drogich seniorów, ale nie tylko. Także do innych osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem. Do wszystkich tych, którzy obawiają się wychodzić z domu, by uniknąć niepotrzebnego ryzyka zakażenia.

Wiemy, że martwicie się o swoje zdrowie i rozumiemy Wasze obawy. Chętnie pomożemy Wam, jeżeli macie jakikolwiek problem dotyczący „elektryki” w domu lub potrzebujecie świecącej żarówki, nowych baterii itp.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji, aby doradzić, pomóc w doborze sprzętu. Możemy polecić i zorganizować pomoc fachowca-elektryka. Jeżeli jest taka potrzeba, to w miarę możliwości dostarczymy pod wskazany adres potrzebne artykuły. Może choć w taki symboliczny sposób jesteśmy w stanie Wam pomóc.

Czasem jest się do nas trudno dodzwonić dlatego, aby ułatwić kontakt z nami podajemy wszystkie numery telefoniczne.

Miasteczko Śląskie
tel: 32 2889 496
tel: 32 3922 460
komórki:
509 627 147 (Marian)
509 627 146 (Michał)
512 398 183 (Mariusz)
507 131 796 (Witek)
511 574 484 (Tomek)
608 407 268 (Artur)

Kalety
34 3578 646

Koszęcin
34 3576 350

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów.

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Często myj ręce.

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe

Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody i detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają domownicy powinny być starannie dezynfekowane.

Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy.

Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu.

Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.

Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu.

Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców. Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie pij ok. 2 litry płynów (najlepiej wodę). Doświadczenia z innych krajów wskazują, że nie ma potrzeby robienia zapasów żywności na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie.

Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych GIS i MZ. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.

źródło: GIS, facebook