Seryjny podpalacz z Tarnowskich Gór zatrzymany. Szedł i wymachiwał siekierą!

fot. Policja, tarnogorski.info

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenia w Tarnowskich Górach dwóch kamienic i toalet. Podczas pożarów ewakuowano łącznie 33 osoby, w tym 15 dzieci.

W ostatnich dniach doszło do serii pożarów. Pojawiło się podejrzenie, że w mieści grasuje seryjny podpalacz. Dziś te przypuszczenia potwierdza policja.

ZOBACZ: Czarna seria pożarów w Tarnowskich Górach

W piątek wieczorem doszło do pożaru w kamienicy znajdującej się przy ulicy Piastowskiej. W piwnicy palił się materac, deski i stare ubrania.  Policjanci ewakuowali 4 osoby, w tym 3 dzieci.

– Wstępne ustalenia wskazywały na to, że mogło dojść do podpalenia. Policjanci podejrzewali, że w mieście grasuje seryjny podpalacz. Wszyscy skupili się na tym, aby jak najszybciej go zatrzymać, zanim stanie się komuś krzywda – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

KPP Tarnowskie Góry

Wymachiwał siekierą 

W piątek podczas akcji gaśniczej policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Rynku idzie mężczyzna i wymachuje siekierą. Reakcja była natychmiastowa, po krótkim czasie od zgłoszenia, podejrzany był już w rękach policji.

Próbował uciec z siekierą w ręku 

– Młody mężczyzna za pasem miał siekierę. Na widok policyjnego patrolu próbował uciec. Podczas zatrzymania, sprawca nie stosował się do policyjnych poleceń, jednak szybko został obezwładniony. Oprócz siekiery policjanci znaleźli przy 22-letnim tarnogórzaninie zapalniczkę, a dochodzący od niego silny zapach dymu wzbudził u policjantów podejrzenia, że mógł on być sprawcą podpalenia kamienicy – mówi podkom. Damian Ciecierski.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie tarnogórzanina ponad promil alkoholu. 

W trakcie czynności okazało się, że siekiera pochodzi z podpalonego budynku. 22-latek przyznał się do podpalenia kamienicy przy ulicy Piastowskiej, bo jak tłumaczył „lubi patrzeć na ogień”. Sprawca trafił do policyjnej celi.

ZOBACZ: Pożar przy ul. Rymera. Dzieci ewakuowane z okna drabiną

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Jest podejrzany o podpalenie kamienicy przy ul. Piastowskiej i Rymera. Będzie odpowiadać również za podpalenie toalet na placu targowym przy ul. Cebuli.

ZOBACZ: Pożar kamienicy przy ul. Piłsudskiego

Nadal jednak nie jest wyjaśniony pożar budynku przy Piłsudskiego, do którego również doszło w ostatnich dniach. 22-latek został decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu tymczasowego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

KPP Tarnowskie Góy
KPP Tarnowskie Góy

źródło: Policja Tarnowskie Góry, tarnogorski.info