Ścieżka pieszo-rowerowa połączy Miasteczko z Żyglinem?

Fot. UM Miasteczko Śląskie

Fundacja na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie i Urząd Miejskim zgłosili projekt do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego powiatu tarnogórskiego na 2020 rok.

Miasteczko Śląskie z Żyglinem (od ul. Rubinowej do ul. Św. Marka) łączy kilometrowa droga asfaltowa, która o dziwo nie posiada poboczy. Dawniej, gdy ruch był niewielki, akceptowano tę wielofunkcyjność. (..) W skali realnych potrzeb, brak pobocza i bezpiecznego pasa dla pieszych, urąga przyzwoitości. – pisze Mieczysław Dumieński prezes fundacji.

google

Do zgarnięcia jest 180 tys. złotych, jednak to nie wystarczy na budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która połączyłaby Miasteczko Śląskie z Żyglinem.

Z oferowanego na 2020 rok budżetu obywatelskiego może być wykonane co najwyżej połowa chodnika, to jednaki od czegoś należy zacząć. – dodaje na koniec Dumieński.

Temat projektu: „Razem bezpieczniej – wykonanie dokumentacji budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej nr 3253S wraz z wykonaniem odcinka 300 mb”.

O 180 tys. zł ubiegać się będą wnioskodawcy z gminy Miasteczko Śląskie, gminy Tworóg i gminy Ożarowice.

W 2020 roku zostanie zrealizowane zadanie, które uzyska najwięcej głosów podczas głosowania. Od 16 do 30 września każdy mieszkaniec gminy, powiatu będzie mógł oddać jeden głos na projekt.Obecnie trwa kampania informacyjna. Przygotowane zostaną ulotki informacyjne oraz ogłoszenia o sposobie głosowania, które odbędzie się wyłącznie w formie elektronicznej. Zachęcamy do głosowania i liczymy na poparcie lokalnego projektu. – czytamy na stronie urzędu.

ŁUKASZ DUDEK