Singapur. 16-latek, który miał atak serca po podaniu szczepionki, otrzyma 225 000 dolarów

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay/KitzD66

W Singapurze 16-latek, który doznał ataku serca sześć dni po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki na COVID-19 koncernu Pfizer-BioNTech, będzie kwalifikował się do jednorazowej pomocy finansowej w wysokości 225 tys. dolarów. 

– Badania medyczne wykazały, że u młodego człowieka wystąpiło ostre zapalenie mięśnia sercowego, które doprowadziło do zatrzymania akcji serca poza szpitalem – informuje tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Prawdopodobne zdarzenie niepożądane 

– Zapalenie mięśnia sercowego było prawdopodobnie poważnym zdarzeniem niepożądanym wynikającym z otrzymanej przez niego szczepionki COVID-19, które mogło się nasilić w wyniku intensywnego podnoszenia ciężarów i spożywania dużej ilości kofeiny w napojach energetycznych i suplementach – czytamy w komunikacie Ministry of Health Singapore (MOH).

ZOBACZ: Singapur zdecydował żyć z Covid-19 jak z grypą. Nie będzie kwarantanny i statystyk

Korzyści przewyższają ryzyko 

Niemniej w Singapurze szczepienia z użyciem dopuszczonych do obrotu preparatów nadal są zalecane wszystkim kwalifikującym się osobom, ponieważ „korzyści ochronne wynikające ze stosowania szczepionek mRNA COVID-19 nadal przewyższają ryzyko związane ze szczepieniem” – podaje MZ.

 

 

źródło: www.moh.gov.sg