Skandal na śląskiej uczelni. Pracownik zwolniony za wykład o homoseksualizmie

Fot. PAP/Adam Warżawa

Portal „Queer” związany ze środowiskami LGBT złożył donos do władz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wszystko przez wykład, jaki odbył się w Zabrzu. 

Wykładowca przeprowadził wykład pt. „Homoseksualizm a zdrowie”, który nie przypadł do gustu środowiskom LGBT, które postanowiły złożyć skargę na pracownika uczelni. Dziekan Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu zakończył współpracę z wykładowcą.

 

Słuchacze wykładu mogli usłyszeć takie stwierdzenia: 

Tak było, jest i będzie i nikt tego faktu nie zmieni, że fizycznie jak również psychicznie pasują do siebie tylko kobieta i mężczyzna – o tym mówi biologia i nauka. Tylko taki związek potrafi przekazywać życie, które przedłuży istnienie rodzaju ludzkiego i jak pokazuje wiele badań, najkorzystniejsze jest dla dziecka gdy wychowują je biologiczni rodzice.

Badania berlińskiego Instytutu im. R. Kocha pokazują, że geje stanowią w Niemczech 60 proc., w Kanadzie 70 proc., a w Indiach 86 proc. chorych na AIDS. Ponadto aktywni geje 4 razy częściej popadają w depresję, 5 razy częściej w nikotynizm, 6 razy częściej próbują popełnić samobójstwo. Żyją przeciętnie, zależnie od form i intensywności swojej aktywności, o 8-20 lat krócej niż pozostali mężczyźni

Do tematu odniósł się Jarosław Gowin, minister Nauk i Szkolnictwa Wyższego. 

Zgodnie z zapowiedzią będę konsekwentnie przeciwstawiał się wszelkim próbom ograniczania wolności nauki, z lewa, czy z prawa, ale także z wnętrza środowiska akademickiego.

 

 

źródło: twitter, wpolityce.pl