Śląsk: Nie żyje 46-letni policjant. To bohater, który złapał spadającą z okna dziewczynkę

fot. Policja

Nie żyje 46-letni Artur Bojanowski, był policjant z Częstochowy. Znany przez mieszkańców jako bohater, który kilka lat temu uratował małe dziecko przed wypadnięciem z okna.

To właśnie on razem z kolegą w 2007 roku, przed wypadnięciem z okna na trzecim piętrze ocalił w ostatniej chwili dziecko, które spadało z parapetu. Policjant zdążył uchwycić dziewczynkę, sam ryzykując życiem. Gdyby nie pomoc drugiego policjanta, który zdążył złapać go za pasek i wciągnąć razem z dzieckiem do mieszkania, doszłoby do tragedii.

 

Policja w Częstochowie informuje o śmierci. 

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że 10 listopada 2020 roku zmarł nasz Kolega i oddany Policjant st. asp. Artur Bojanowski z Komisariatu Policji V w Częstochowie. Skończył 46 lat. Starszy aspirant Artur Bojanowski służył w Policji przez 21 lat. Przez ten czas dał się poznać jako wzorowy, odpowiedzialny i sumienny Policjant oraz wspaniały Kolega. Zawsze spokojny, opanowany służył pomocą wszystkim. Mieszkańcy miasta mogą go pamiętać z wielu sytuacji, w których niósł ofiarnie pomoc nieznanym sobie ludziom” – informuje Policja. 

 

źródło: Policja Częstochowa