Śląska policja szuka pracowników. Można zarobić i po 25 latach cieszyć się emeryturą

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Śląska policja szuka pracowników. Można zarobić ponad 4000 zł na rękę oraz cieszyć się emeryturą po 25 latach pracy. 

Co możesz zyskać podejmując pracę w policji?

  • Po 25 latach służby uprawnienia emerytalne.

  • Uposażenie w trakcie szkolenia podstawowego: 3526 zł netto dla osoby do 26 lat, a 3170 zł netto powyżej 26 lat plus wysługa od 2% po udokumentowaniu minimum 2 lat stażu pracy.

  • Po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego uposażenie w kwocie 4460 zł netto dla osoby do wieku 26 lat.

  •  4010 zł netto dla osoby powyżej 26 lat plus dodatek służbowy około 100 zł oraz wysługa.

Test sprawności fizycznej. Sprawdź, czy dasz radę

„Pamiętaj, że służba w policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą twojego zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ spotkasz się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z realizowanych zadań zrekompensuje minusy służby” – czytamy na stronie policji.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji.

„Zajęcia odbędą się w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji. Wszystkie chętne osoby mogą osobiście sprawdzić, jakie wymagania są stawiane kandydatom” – czytamy w komunikacie.

Zajęcia będą się odbywać do końca roku w środy: 28 września, 26 października, 23 listopada oraz 21 grudnia w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja