Śląska policja szuka kobiety ze zdjęcia. Drapała i ugryzła seniora?

fot. Śląska Policja

Śląska policja opublikowała wizerunek kobiety podejrzewanej o oszustwo. Podejrzana miała udawać notariusza.

Zdarzenie miało miejsce 24 stycznia 2024 roku przy ulicy Okulickiego w Częstochowie. Do 77-letniego mieszkańca Częstochowy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako lekarz częstochowskiego szpitala. W trakcie rozmowy mężczyzna poinformował seniora, że jego syn został przewieziony do szpitala z uwagi na zakażenie wirusem COVID i konieczne jest podanie mu bardzo kosztownego leku ratującego życie.

77-latek oznajmił, że ma w domu gotówkę w kwocie 70 tys. zł. Mężczyzna podający się za lekarza poinformował, że po pieniądze zgłosi się notariusz. Po około godzinie w mieszkaniu mężczyzny pojawiła się kobieta, która przedstawiła się jako notariusz i oznajmiła, że przyszła po pieniądze na lek.

Mężczyzna przekazując kobiecie umówioną kwotę poprosił ją o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego to, kim jest. Kobieta zaczęła się nerwowo zachowywać i pokierowała się do wyjścia. Mężczyzna zablokował jej możliwość opuszczenia mieszkania.

Pomiędzy osobami doszło do szarpaniny, w wyniku której upadli na podłogę. W trakcie szarpaniny kobieta drapała i uderzała mężczyznę po twarzy oraz ugryzła go w rękę. Mężczyźnie udało się odebrać kobiecie reklamówkę z pieniędzmi. Gdy w mieszkaniu pojawiło się trzy inne osoby, które usłyszały ich kłótnię, kobieta zaczęła krzyczeć, że została zaatakowana i opuściła mieszkanie.

Rysopis kobiety: wiek około 40 – 45 lat, wzrost około 170 cm, włosy koloru blond do ramion, średniej budowy ciała, posiadała okulary korekcyjne koloru ciemnego. W chwili zdarzenia osoba ubrana była w zimową, ciemną kurtkę długości 3/4, szalik koloru jasnego oraz brązową torebkę przewieszoną przez ramię.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z częstochowskimi policjantami pod numer telefonu 47 858 19 97, 47 858 12 55.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja