Śląskie. Chciał umówić się z 13-latką, wpadł po prowokacji

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

Policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt z 13-latką, a następnie składał jej propozycje obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej.

Sprawca był przekonany, że wymienia wiadomości z dzieckiem, a w rzeczywistości korespondował z osobą dorosłą. Dzisiaj rybniczanin usłyszał prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

 

W poniedziałek policjanci uzyskali informację o 37-letnim mieszkańcu Rybnika, który nawiązał kontakt za pośrednictwem internetowego portalu komunikacyjnego z 13-latką.

„Mężczyzna był przekonany, że nowo nawiązana znajomość i dalsza korespondencja prowadzona jest z dziewczynką. W korespondencji usiłował nakłonić dziewczynkę do spotkania, podczas którego miałaby ona poddać się innej czynności seksualnej oraz składał jej propozycje obcowania płciowego” – informuje policja.

Mężczyzna został zatrzymany.

W toku dalszych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Rybnika zarzutu składania małoletniej propozycji poddania się innej czynności seksualnej oraz propozycji obcowania płciowego.

 

źródło: Policja Rybnik