15.3 C
Tarnowskie Góry
wtorek, 21 maja, 2024
Strona główna WIADOMOŚĆ DNIA Śląskie. Ksiądz mówi wiernym, jak mają go ugościć na kolędzie. Nagranie hitem...

Śląskie. Ksiądz mówi wiernym, jak mają go ugościć na kolędzie. Nagranie hitem sieci

fot. Pixabay, screen YouTube

Nagranie z księdzem podbija sieć. Duchowny z województwa śląskiego podczas mszy świętej tłumaczy parafianom, jak mają go przyjmować podczas kolędy. Jest komentarz Archidiecezji Katowickiej. 

Nagranie pochodzi z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy (pow. rybnicki). Ksiądz tłumaczy parafianom, jak mogą go przyjąć podczas kolędy.

– Jeżeli chodzi o posiłki, to z chęcią zjem, ale nie w każdym domu. Nie jestem w stanie w każdym domu coś zjeść ani w co drugim, ale mniej więcej w połowie i na końcu coś zjem. Natomiast ja jestem na diecie i niewiele mogę – mówi ksiądz Kazimierz Cichoń, który swego czasu pełnił posługę m.in. w Rojcy i Radzionkowie.

– Jeśli chodzi o picie, to piję tylko zwykłą czarną herbatę bez żadnych dodatków, jeszcze taką słabszą. To jest jedyne, co piję – oświadczył duchowny.

Duchowny wspomniał o „zimnej płycie” 

– Jeśli chodzi o kolację, to najlepiej jest zimna płyta. Wtedy zjem, co tam mogę, wybiorę sobie pojedyncze jakieś rzeczy. Pieczywo białe bez dodatków. Jeśli chodzi o ciasta, to najlepiej babka lub drożdżowe, jakieś lekkostrawne – wymienił.

Wypowiedź księdza skomentował ksiądz Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy Archidiecezji Katowickiej.

„Podobne treści można było przekazać w inny sposób, także w kontekście uniknięcia niezręcznej sytuacji zbyt częstych poczęstunków i konieczności odmawiania, która mogłaby być odczytana z kolei jako brak wychowania ze strony księdza. Nie podejrzewam proboszcza o jakieś złe intencje. Pewnie nie przewidział, że jego słowa mogą być odebrane w taki dwuznaczny sposób. „Medialny rozgłos” i zamieszanie w sieci są przestrogą i wezwaniem do roztropności i przewidywania skutków wypowiadanych słów” – napisał rzecznik na Twitterze.

źródło: tarnogorski.info, Rybnik.com.pl
Oprac. Łukasz Dudek