Śląskie. Matka wykazała się niesamowitym refleksem. W ostatniej chwili uciekła

fot. Śląska Policja

Na początku stycznia w Cieszynie doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Niewiele brakowało, a zostałaby potrącona rodzina z dziećmi. Policja publikuje nagranie z tego zdarzenia. 

Do zdarzenia doszło 2 stycznia na ulicy Zamkowej w Cieszynie na jednym z przejść dla pieszych, przez które przechodzili rodzice z dwójką dzieci. Kierujący pojazdem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa. Matka wykazała się niesamowitym refleksem. Odruchowo złapała swoje dziecko i w ostatnich chwili uciekła z przejścia. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zobaczcie nagranie 

2,5 tys. zł mandatu 

Cieszyńska policja otrzymała nagranie z tego zdarzenia. – W toku podjętych czynności wyjaśniających funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy wykroczeń. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Cieszyna. Za popełnione wykroczenia tj. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych, nałożono na niego również 10 punktów karnych – czytamy w komunikacie Śląskiej Policji.

fot. Śląska Policja

To jednak nie koniec 

– Kilka godzin po wyjściu 20-latka z policyjnej jednostki, gdzie został nałożony na niego mandat karny, mężczyzna został wylegitymowany przez innych mundurowych, którzy ujawnili przy nim susz rośliny. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Teraz za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – podaje policja.

źródło: Śląska Policja