Śląskie. Na komendę policji tylko z paszportem covidowym

fot. KPP Racibórz

Kontrowersyjny komunikat został w piątek opublikowany na stronie Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu (woj. śląskie). 

„W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, w ramach dyżuru skargowego w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu (…) będą przyjmowane tylko osoby, które okażą ważny certyfikat szczepień potwierdzający przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19” – informowała raciborska policja.

Interwencje dziennikarskie

Po kilku godzinach komunikat na stronie został zmieniony. Do rzecznika prasowego zadzwonił Tomasz Dyszkiewicz z portalu wymagajmy.pl oraz nasza redakcja.

Zacytowaliśmy rzecznikowi prasowemu art. 32. Konstytucji, który brzmi: „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”

Przypomnieliśmy, że każdy policjant przed podjęciem służby składa ślubowanie na Konstytucję. 

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny” – brzmi fragment roty.

Komunikat został zmieniony

W ramach dyżuru skargowego zawieszono tym razem dla wszystkich osobiste przyjmowanie osób w sprawach skarg i wniosków.

„Przepraszamy za zamieszanie powstałe w wyniku zamieszczenia wcześniej błędnie sformułowanego komunikatu”- czytamy w poprawionym komunikacie.