Śląskie. Nielegalna dyskoteka w centrum miasta. Przyjechało kilkudziesięciu policjantów

screen TikTok

W weekend kilkudziesięciu policjantów interweniowało w lokalu mieszczącym się w centrum Jaworzna. Wylegitymowano 70 uczestników imprezy. 

Do interwencji doszło w sobotę po godzinie 22:00.

– Na parkiecie tańczyło kilkadziesiąt osób bez zachowania odpowiedniego dystansu i bez maseczek. Mundurowi wylegitymowali 70 uczestników imprezy. 41 osobom, które naruszyły obowiązek zakrywania ust i nosa, policjanci wręczyli mandaty, a wobec 24 sporządzono wnioski o ukaranie do sądu – informuje policja.

Nalot policji był relacjonowany na TikToku

 

Podczas legitymowania obecny na miejscu pies wyczuł narkotyki.

– Podszedł do jednego z mężczyzn i wskazał go jako osobę, która może posiadać narkotyki. Podczas kontroli okazało się, że 37-letni mieszkaniec Jaworzna posiadał przy sobie mefedron – czytamy na stronie policji.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wykonanych czynnościach uczestnicy imprezy opuścili miejsce spotkania, a właściciel zamknął lokal.

Na miejscu pracowało 60 policjantów

Na miejscu obecni byli pracownicy Sanepidu i Krajowej Administracji Skarbowej wykonali czynności w ramach swoich kompetencji. W zabezpieczeniu brało udział 60 funkcjonariuszy z KMP w Jaworznie oraz OPP w Katowicach.

 

 

 źródło: Śląska Policja