Śląskie. Piekarnia kończy działalność po 50 latach. Poruszający wpis właścicieli

fot. Piekarnia Cukiernia Czyż

„Jedyną i wyłączną przyczyną, dla której nasz zakład kończy działalność, jest nieustający i dramatyczny wzrost kosztów, z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie m.in. olej opałowy (260%), węgiel (200%), energia (140%) mąka (100%), ZUS” – poinformowali właściciele śląskiej piekarni w mediach społecznościowych. 

Piekarnia Czyż z Pszowa (woj. śląskie) po 50 latach kończy działalność. Właściciele byli zmuszeni do likwidacji ze względu na wzrost cen.

 „Ze smutkiem informujemy, iż z dniem 18 września 2022 roku, po 50 latach, Piekarnia Cukiernia Czyż kończy swoją działalność. Mamy nadzieję, że będziecie państwo, tak samo jak my, z radością i uśmiechem wspominać wyjątkowy kołacz, kreple czy lody od Czyża” – napisali właściciele.

Informacja o zamknięciu piekarni wywołała falę komentarzy, dlatego właściciele postanowili napisać kolejny post

„Celem publikacji naszego oświadczenia nie było wzbudzenie zainteresowania mediów, a jedynie poczucie obowiązku pożegnania się z naszymi klientami, dla których przez ostatnie 50 lat nasz zakład dniem i nocą tętnił życiem. Znacznie bardziej od nas, państwa zainteresowania potrzebują lokalne firmy, które jeszcze walczą o przetrwanie w tych trudnych czasach” – czytamy w kolejny wpisie.

„Wszystkim pszowskim i okolicznym przedsiębiorcom, niezależnie od branży, życzymy aby wasze firmy przetrwały i miały możliwość dalszego rozwoju” – dodali właściciele na koniec.

Internauci komentują 

„Polski Ład wykończy wiele polskich piekarni i cukierni. W Dąbrowie Górniczej Strzemieszycach nie działają 3 piekarnie z tradycjami. PIS załatwi małą przedsiębiorczość, która daje dochody państwu. We własnym kraju stajemy się powoli tanią siłą roboczą w podmiotach z zagranicznym kapitałem” – napisała pani Alicja na Facebooku.

„Wasza piekarnia to nieodłączna część Pszowa. Dziś umarła cząstka miasta… Nie jestem w stanie wyobrazić sobie ciężaru decyzji jaką musieliście podjąć – przerwać 50 lat tradycji… Z nadzieją, że jeszcze kiedyś będzie mi dane kupić lody u Czyża w Pszowie, życzę wszelkiej pomyślności” – skomentowała pani Izabela.

źródło: Facebook, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek