Śląsk: policjant pomógł pchać zepsute auto. „Pomoc nam zaimponowała”

fot. Śląska Policja

Policjanci nie tylko łapią złodziei i niekiedy ludzi bez maseczek, bardzo często również pomagają w różnych sytuacjach życiowych. Przekonał się o tym młody kierowca, któremu na drodze zepsuło się auto. Policjanci szybko by o sprawie zapomnieli, jednak mama kierowcy postanowiła napisać podziękowania do komendanta. 

Policjanci z jastrzębskiej komendy w trakcie służby zauważyli, jak jeden z pojazdów uległ awarii. Mundurowi od razu zareagowali i postanowili pomóc. Sierżant sztabowy Paweł Szweblik oraz sierżant Radosław Artwik pomogli młodym ludziom zepchnąć samochód w bezpieczne miejsce, oraz poradzili co zrobić w trudnej dla nich sytuacji.

fot. Śląska Policja

Po tym zdarzeniu na skrzynkę e-mail komendant lokalnej policji matka kierowcy skierowała swoje podziękowania dla policjantów. 

Szanowny Panie Komendancie
W imieniu swoim i osób, które w dniu 3 października 2021 r. w godzinach wieczornych (około godz. 19.30) jechały autem z Żor i na odcinku Bzie nastąpiła awaria samochodu, który musiał stanąć na ulicy (w okolicy stacji Moja). Niedaleko tego miejsca dwaj Funkcjonariusze Policji sprawowali swój dyżur. Bez żadnego problemu natychmiast podjechali do osób, które były w aucie, w sposób bardzo kulturalny poinformowali co powinni zrobić (nadmieniam, iż była to para młodych ludzi).

Ja jako matka przyjechałam po córkę i wraz z mężem pomóc w awarii. Panowie Funkcjonariusze sami pomogli nam odprowadzić samochód w bezpieczne miejsce (jeden Pan nawet pchał samochód), sprawując opiekę nie tylko nad uszkodzonym pojazdem, ale przede wszystkim nad bezpieczeństwem ruchu drogowego innych pojazdów.

Nie tylko pomoc Panów Policjantów nam zaimponowała, ale sposób rozmowy, rozwiązania problemu i wysokiej kultury osobistej. Bardzo Panu gratuluję takich odpowiedzialnych, rzetelnych i inteligentnych pracowników. W tej kłopotliwej sytuacji dla młodych ludzi w samochodzie była to Wielka lekcja rozwiązywania problemu, ale przed wszystkim szacunek dla Waszego zawodu. Z poważaniem…

źródło: Śląska Policja