Śląskie. Zauważył dryfujące zwłoki. To zaginiony 24-latek

fot. Śląska Policja

Przypadkowy przechodzień zauważył dryfujące zwłoki. Do tragicznego odkrycia doszło na terenie byłej żwirowni w Raciborzu (woj. śląskie). Odnalezione ciało należy do 24-latka, który był poszukiwany od kilku dni. 

We wtorek rano raciborska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące ujawnienia zwłok na terenie akwenu przy ulicy Rudzkiej. – Na miejscu skierowane zostały inne służby ratunkowe w tym straż pożarna i pogotowie. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej wydobyli z wody zwłoki młodego mężczyzny, które na polecenie prokuratora zostały zabezpieczone do sekcji – relacjonuje śląska policja.

Policjanci ustalili, że zwłoki należą do 24-letniego mieszkańca Raciborza, który zaginął 28 maja w okolicy żwirowni przy ulicy Franciszka Grzonki.  W poszukiwania brali udział m.in. płetwonurkowie z Bytomia.

Policja apeluje o rozwagę nad wodą. Sezon wakacyjny niebawem się rozkręci. Warto zadbać o bezpieczeństwo. Pamiętajcie, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy wybierać do kąpieli takie miejsca, które są do tego przeznaczone.

źródło: Śląska Policja 
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja