Śląskie. Przyłożył kobiecie maczetę do szyi

Zdjęcie ilustracyjne fot. arch. policji

Policjanci z Zawiercia zatrzymali mężczyznę, który groził śmiercią matce swojej partnerki. Agresor przyłożył kobiecie maczetę do szyi. W dodatku zdemolował drzwi do jej mieszkania. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przy ulicy Marszałkowskiej w Zawierciu (woj. śląskie).  – Kobieta po powrocie do domu, zastała w nim córkę oraz jej partnera, który na co dzień nie przebywa pod tym adresem. Wraz z nimi był 2-letni wnuczek zgłaszającej. Kobietę zaniepokoiło zachowanie pary, dlatego poprosiła o opuszczenie mieszkania, przejmując opiekę nad dzieckiem – informuje śląska policja.

Mężczyzna wpadł w szał 

– Wtedy mężczyzna zaczął grozić matce swojej partnerki, przystawiając jej do szyi maczetę. Po tym, jak 33-latek zniszczył drzwi wejściowe do mieszkania, para opuściła lokal. Na miejscu pojawił się policyjny patrol, który po chwili zatrzymał napastnika – czytamy w komunikacie.

Agresor trafił do policyjnej celi. Następnie w pokoju zajmowanym przez 26-latkę kryminalni  znaleźli narkotyki. Wstępne badania wykazały, że kobieta posiadała amfetaminę, z której można przygotować 65 porcji dilerskich, a także inny środek psychoaktywny.

Para usłyszała zarzuty. Mężczyzna miał już wcześniej konflikty z prawem. Sąd zdecydował o tymczasowy areszcie. Wyjaśniane są również okoliczności sprawowania opieki nad małoletnim chłopcem.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

 

źródło: Śląska Policja