Śląskie. Skatowany ośmiolatek w ciężkim stanie. Zatrzymano opiekunów

Zdjęcie ilustracyjne fot. Facebook, tarnogorski

Ośmioletni chłopiec został przewieziony do szpitala w Katowicach w stanie ciężkim. Według doniesień, dziecko doznało obrażeń związanych z przemocą fizyczną i zostało poparzone wrzątkiem lub żrącym płynem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 kwietnia na terenie Częstochowy. Częstochowska policja poinformowała media, że matka i ojczym ośmiolatka zostali zatrzymani i zostaną postawieni wkrótce przed sądem. Sprawę zgłosił ojciec biologiczny chłopca, który odwiedził go w poniedziałek.

Stan dziecka jest poważny

Chłopiec obecnie przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach i jego stan jest poważny. Przyrodnia siostra poszkodowanego chłopaka potwierdziła, że walczy on o życie.

„Proszę was drodzy pomódlcie się za mojego brata (…). Ma dopiero 8 lat i jest w ciężkim stanie przewieziony dziś przed 15 helikopterem do Katowic. Został poważnie pobity i czymś poparzony ma 3 stopień poparzenia . Jest pod respiratorem nie wiadomo czy się wybudzi . Dziękuję za każdą modlitwę” – napisała w mediach społecznościowych siostra. Wypowiedź przytacza klobucka.pl

źródło: Media społecznościowe, klobucka.pl, polsatnews.pl
Oprac. Redakcja