Śląskie. Trzy kobiety na kwarantannie miały problemy z oddychaniem. „Nie miały już sił”

Zdjęcie ilustracyjne

Niezależni eksperci alarmują, kwarantanna może być bardzo groźna dla zdrowia. Przekonały się o tym trzy mieszkanki Świętochłowic. Sanepid nakładając kwarantannę może skazywać Polaków na poważne problemy zdrowotne. 

– Zamykanie chorych na kwarantannie bez badania i leczenia jest skazywaniem na utratę zdrowia lub śmierć – alarmuje dr Włodzimierz Bodnar, pediatra i specjalista chorób płuc.

Policjanci ze Świętochłowic w ostatnich dniach prawdopodobnie uratowali życie trzech kobiet.

– Dzięki czujności policjantów w ostatnich dniach aż trzy mieszkanki Świętochłowic w wieku 38, 55 i 89 lat w porę trafiły pod opiekę lekarzy. W trakcie kontroli w dzielnicy Śródmieście, po potwierdzeniu obecności kobiet w miejscach ich zamieszkania, dzielnicowi przeprowadzili z nimi krótką rozmowę na temat ich samopoczucia i niezbędnych potrzeb życiowych – informuje policja.

Problemy z oddychaniem 

– Okazało się, że stan zdrowia każdej z trzech kobiet wymagał natychmiastowej hospitalizacji, co nie umknęło uwadze policjantów. Wszystkie miały problemy z oddychaniem i nawet nie miały już siły, aby powiadomić odpowiednie służby – czytamy w komunikacie świętochłowickiej komendy.

Na miejsce wezwano zespoły ratownictwa medycznego. Kobiety trafiły pod opiekę lekarzy, jednak nie wiadomo, jak potoczy się dalsze leczenie, ponieważ w każdej chorobie bardzo ważny jest czas rozpoczęcia leczenia.

Kwarantanna zabija 

– Odbiera się tym osobom podstawowe prawo wynikające z konstytucji, czyli dostępu do leczenia. Pacjenci powinni być bezwzględnie badani osobiście przez lekarzy – alarmuje przemyska przychodnia Optima.

Śmierć podczas domowej kwarantanny

W poniedziałek informowaliśmy o śmierci 49-letniego mieszkańca Staszowa w woj. świętokrzyskim. Mężczyzna zmarł podczas domowej kwarantanny. Jego 74-letni mama była w ciężkim stanie, nie dała rady otworzyć drzwi.

Według najnowszych danych blisko 700 tys. osób przebywa na kwarantannie. Wielu z nich bez odpowiedniego leczenia. Jak to się może skończyć?

 

źródło: Policja Świętochłowice, tarnogorski.info