Śląskie. Zamachnął się siekierą na policjanta

fot. archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne

Policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który w trakcie interwencji zamachnął się na jednego z mundurowych siekierą. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z kłobuckiej komendy otrzymali zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który chodzi po miejscowości Truskolasy (woj. śląskie) z siekierą i próbuje z nią wejść do sklepu. Na miejsce wezwano patrol policji.

– Mundurowi w czasie dojazdu napotkali mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim znajdowała się siekiera. Policjanci zatrzymali się obok mężczyzny i podjęli interwencję. Nagle 56-latek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią na jednego z mundurowych. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia – informuje śląska policja.

Funkcjonariusze  obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Po przebadaniu okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad 2 promile alkoholu.

– Zatrzymany agresor dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji – czytamy w komunikacie.

Za swój czyn mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

fot. Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja