Śląskie. Złodzieje kół zatrzymani. Straty oszacowano na 60 tys. zł

fot. Śląska Policja

Policjanci z rybnickiej komendy zatrzymali złodziei kół. Rabusie ukradli łącznie 20 kół na aluminiowych felgach. Straty oszacowano na kwotę 60 tys. złotych. Zatrzymani muszą się teraz liczyć z surowymi konsekwencjami. 

Do zuchwałej kradzieży doszło w nocy z 9 na 10 marca. „Z terenu ogrodzonej posesji salonu samochodowego w Rybniku, przy ulicy Żorskiej, skradziono 20 kół na aluminiowych felgach z zaparkowanych tam nowych pojazdów. Straty, w tym zniszczenia samochodów spowodowane przez sprawców, oszacowano na kwotę około 60 tys. złotych” – poinformowała śląska policja.

W wyniku działań kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat, a także 21-letnią rybniczankę. Śledczy ustalili, że najmłodszy mężczyzna w nocy przeskoczył przez ogrodzenie salonu, po czym wykręcił koła z osobówek.

„Następnie wspólnie z 24-latkiem i znajomą kobietą, załadowali łup do samochodów i odjechali. Pracujący nad sprawą śledczy szybko dotarli do sprawców kradzieży i odzyskali większość skradzionych kół” – czytamy w komunikacie.

Mieszkańcom Rybnika grozi do 5 lat więzienia.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja