Słowacja zamyka dziesięć przejść na granicy z Polską. Przygotujcie się na wzmożone kontrole

Zdjęcie ilustracyjne fot. gddkia.gov.pl

Dziesięć mniejszych przejść granicznych polsko-słowackich od poniedziałku będzie zamkniętych. Na pozostałych przygotujcie się na wzmożone kontrole.

Od poniedziałku 15 lutego Policja Graniczna Słowacji będzie prowadzić wobec osób przyjeżdżających z Polski wzmożone kontrole pod kątem realizacji obowiązku przestrzegania kwarantanny.

 

Zamknięte zostaną również szlaki komunikacyjne na granicy polsko-słowackiej:  Palota-Radoszyce, Nižná Polianka-Ożenna, Kurov-Muszynka, Čirč-Leluchów, Lesnica-Szczawnica, Lysá nad Dunajcom-Niedzica, Tatranská Javorina-Łysa Polana, Suchá Hora-Chochołów, Bobrov-Winiarczykówka, Novoť -Ujsoły.

Strona słowacka poinformowała, że pozostałe szklaki komunikacyjne mogą także, w określonych godzinach, zostać wyłączone z ruchu.

Obywatele krajów Unii Europejskiej, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem przez terytorium Słowacji do innego kraju UE w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowanie paliwa na stacjach benzynowych. W przypadku tranzytu nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19.

 

 

źródło: gov.pl, Śląska Straż Graniczna