Sosnowiec. Ksiądz miał zabić diakona, a następnie popełnić samobójstwo

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Tragedia w Sosnowcu. Nieoficjalnie media donoszą, że ksiądz miał zabić diakona, a następnie popełnić samobójstwo. 

Nie żyją dwie osoby duchowne z diecezji sosnowieckiej. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie po tym, jak ich ciała zostały odnalezione we wtorek w pobliżu domu katolickiego w Sosnowcu. Według RMF FM, nieoficjalnie mówi się, że jeden z księży zabił diakona, a następnie popełnił samobójstwo.

Według lokalnych mediów, ciało 26-letniego diakona znaleziono we wtorek przed godziną 13 w pobliżu domu katolickiego przy ulicy Kościelnej w Sosnowcu. Na jego ciele znaleziono rany kłute w klatce piersiowej i szyi – informuje Dziennik Zachodni.

Komunikat biskupa sosnowieckiego 

„Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut. Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich. Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają Mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili Mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie” – czytamy w komunikacie.

„Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji” – dodał biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak.

źródło: Diecezja sosnowiecka

 

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

 

źródło: Dziennik Zachodni, RMF-FM, Diecezja sosnowiecka
Oprac. Redakcja