Sosnowiec. Klient stracił przytomność w restauracji. Policjanci uratowali mu życie

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay, Śląska Policja

Policjanci z Sosnowca uratowali życie 81-letniemu seniorowi, który zadławił się podczas spożywania posiłku w restauracji. Po odzyskaniu funkcji życiowych, mężczyzna trafił do szpitala. 

W miniony czwartek w godzinach popołudniowych starszy posterunkowy Jakub Staszewski oraz posterunkowy Dominik Zakrzewski otrzymali zgłoszenie, że w jednej z restauracji w dzielnicy Zagórze, klient stracił przytomność. 

Zadławił się podczas posiłku 

„Gdy mundurowi przyjechali na miejsce okazało się, że 81-letni mieszkaniec Sosnowca najprawdopodobniej zadławił się podczas posiłku i stracił przytomność. Policjanci od razu przystąpili do działania i rozpoczęli czynności ratownicze. Szybko udrożnili drogi oddechowe mężczyzny i prowadzili resuscytację do momentu, gdy sosnowiczanin zaczął swobodnie oddychać” – informuje śląska policja.

Wezwano kartkę 

Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował seniora do pobliskiego szpitala. Policja przypomina, że w tego typu sytuacjach, liczy się każda sekunda. „Należy działać szybko i zdecydowanie. W przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą, która wymaga natychmiastowej pomocy, reagujmy i wzywajmy służby ratownicze” – apelują funkcjonariusze śląskiego garnizonu.

fot. Śląska Policja
Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay, Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja