Społecznik pochodzący z Tarnowskich Gór zaprasza na prawybory

Pochodzący z Tarnowskich Gór, znany społecznik Grzegorz Płaczek powalczy o „jedynkę” na liście Konfederacji w okręgu katowickim. Płaczek podkreśla, że jest kandydatem niezależnym. 

Już 4 lutego w Katowicach odbędą się prawybory partii Nowa Nadzieja, której prezesem jest Sławomir Mentzen. Zwycięzca ma mieć zapewnione najlepsze miejsce na liście wyborczej do Sejmu. O jedynkę zawalczy popierany przez partię Tomasz Brzezina oraz Andrzej Sielańczyk i wspomniany wyżej Grzegorz Płaczek. Katowice są ostatnim miastem, w którym organizowane są prawybory. Pojawiają się głosy, że do stolicy Górnego Śląska przyjedzie prezes Mentzen.

Jeśli chcecie wesprzeć Grzegorza Płaczka, wejdźcie na stronę jego fundacji, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje: nowespektrum.pl/prawybory

„Jeżeli zostanę posłem, to uda nam się coś w tym ukochanym kraju zmienić” – mówi znany społecznik.

Organizacja prawyborów doprowadziła do wewnętrznych konfliktów w Konfederacji. Poseł Dobromir Sośnierz twierdzi, że to oszustwo, które miało na celu pozbawić jedynek „Wolnościowców”, czyli ugrupowania, które reprezentuje. Sośnierz zauważa, że trzy dni przed prawyborami działacze partii Mentzena mniej więcej wiedzą, ile osób będzie głosować. Do Krakowa głosujący mieli być dowożeni busami. Wygrana Grzegorza Płaczka może nieco namieszać, ponieważ byłaby to jedyna osoba bez legitymacji partyjnej, która wygrywa w regionie najlepsze miejsce na liście wyborczej.

Na prawybory, które odbyły się w Krakowie, nie zostaliśmy wpuszczeni. Tym razem ma być jednak inaczej, choć rzecznik prasowy partii nadal nie odpisuje na maile.