GCR zamieni się w ośrodek zakaźny? Fake news radnego?

Radny publikuje fake newsy? grafika: UM Tarnowskie Góry

Radny powiatowy Michał Sporoń publikuje fake newsy? 

Radny na swoim profilu opublikował wpis, w którym sugeruje, że drugą placówką – „która stanie na froncie walki z tą niebezpieczną chorobą ma być GCR, który rzekomo w całości przekształcony zostać ma w szpital zakaźny” – pisze Sporoń.

Głos w tej sprawie zabrała Izabela Domogała,  przewodnicząca rady społecznej ośrodka medycznego w Reptach Śląskich. 

Domogała zarzuca Sporoniowi publikowanie fałszywych wiadomości.

– Szanowni Państwo, nie ma takich planów. W województwie wyznaczone są dwa szpitale jednoimienne skierowane do leczenia chorych z koronawirusem: Racibórz i Tychy. Mamy jeszcze jeden szpital w rezerwie na północy województwa w Częstochowie, gdyby liczbą osób chorych znacznie wzrosła – informuje na profilu.

– Ciekawe co by zrobił ten człowiek, gdyby personel GCR poszedł na L4 po takich „newsach”. Kompletny brak odpowiedzialności –  pisze przewodnicząca w komentarzach.

Dalej radny należący do Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego odpowiada i zadaje kolejne pytania. 

„Dziękuję za tak szybkie ustosunkowanie się do sprawy, w imieniu Mieszkańców miasta Tarnowskie Góry, mieszkańców powiatu, pracowników szpitala oraz swoim. Mamy jeszcze dodatkowe pytania, które intrygują Wszystkich wyżej wymienionych: Jaki jest stan zabezpieczenia higienicznego Szpitala GCR przeciw pandemii? Czy wszystkie urządzenia, będące w posiadaniu Szpitala wykorzystywane są dla ochrony zdrowia i życia obecnych pacjentów oraz znajdujących się tam w najbliższym czasie?”

NIE OBAWIAM SIĘ KRYTYKI ,lepiej wiedzieć, niż siedzieć w niepewności.❎Odpowiedź Pani Izabela Domogała – Członek…

Publiée par Michał Sporoń sur Samedi 21 mars 2020

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: facebook