Spotkanie z Tuskiem. Młody chłopak: „Za pana czasów strzelano do górników”

fot. Platforma Obywatelska | screen Facebook

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami, politycy jeżdżą po Polsce. Podczas spotkań z mieszkańcami dochodzi czasem do trudnych pytań. 

W środę (9 listopada) odbyło się spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami Płocka. Mikrofon na chwilę otrzymał działacz młodzieżówki partii KORWiN.

– Chciałbym zapytać, jak to jest mówić, że inflacja jest winą PiS – bo jest winą PiSu też – a pańscy posłowie głosowali za takimi ustawami socjalnymi jak „Ukrainiec Plus”, głosowali za zamknięciem gospodarki czyli lockdownem, co doprowadziło do inflacji. Jak to jest mówić, że broni pan demokracji, a za pana czasów strzelano do górników, atakowano na Marszach Niepodległości zwykłych ludzi? – pytał młodzieniec

– Jak to jest pokazywać taką hipokryzję? Ja na pana patrzeć nie mogę – dodał i wtedy mikrofon został wyłączony.

Zobaczcie nagranie 

Donald Tusk odpowiedział

– Każdy pogląd ma jakieś swoje uzasadnienie, nawet jeśli nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Ja uważam, że problem z debatą w Polsce też wynika z tego, że PiS przyzwyczaił, na pewno pana jak widzę, do tego że kłamstwo jest czymś bezkarnym, że można kłamać od rana do wieczora – powiedział szef PO.

– Na przykład to słynne kłamstwo o tym, że rząd Ewy Kopacz strzelał do górników. Jakoś ja nie zauważyłem żadnego rannego górnika. Pamiętam dokładnie, że policja – nie na polecenie pani premier czy moje – broniła dostępu do budynku przed ludźmi, którzy tam się zgromadzili, atakowali kamieniami i grozili fizycznie osobom zgromadzonym w tym budynku. Wtedy policja działała. Nikt nie został ranny. Po co pan powiela takie bzdury? Powiem szczerze, ja bym się wstydził na pana miejscu, bo wiek nie jest żadnym usprawiedliwieniem – oznajmił były premier.

 

źródło: Media społecznościowe
Oprac. Redakcja