Stan Oliwki się poprawia. Pieniędzy na leczenie starczy na dwa miesiące

fot. OSP Tworóg, arch. prywatne

Nieco ponad dwa miesiące temu w Brynku (gm. Tworóg) doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. 20-letni kierowca osobówki zginął na miejscu, a 17-letnia pasażerka w stanie krytycznym została zabrana do szpitala helikopterem.

Obiecaliśmy najbliższej rodzinie, że co jakiś czas będziemy przypominać o zbiórce i informować naszych czytelników o aktualnym stanie zdrowia nastolatki.
Pomóc można klikając poniżej 

Redakcja: Ja długo potrwa rehabilitacja? 
Mama Oliwki: Nikt nie jest w stanie nam powiedzieć. Koszt leczenia miesięcznie to około 30 tys. złotych. Oliwia chodzi, lecz są to bardzo krótkie trasy, gdyż później bardzo ją boli noga i miednica. Na dalsze trasy ma do dyspozycji wózek inwalidzki. Lewą ręka powoli zaczyna ruszać, palce już też powoli zaczynają się otwierać i zamykać. Zostaje nam buzia nad którą trzeba będzie długo pracować. No niestety te prace idą powoli, ale Oliwka jest zdeterminowana i prze do przodu.
A jak ze wsparciem? Ile jest jeszcze potrzebnych pieniędzy na leczenie?  
Wsparcie jest ogromne, ludzie bardzo nam pomagają. Na chwilę obecną stać nas na pokrycie dwumiesięcznego pobytu Oliwki w klinice, a ile jest potrzebne na tę chwilę nikt nie jest nam wstanie powiedzieć. Oliwia musi jeszcze mieć zrobiona protezę, bo ząbki zostały wybite podczas wypadku, ale to też jeszcze nie pora na to. Nadal ma kłopoty z otwieraniem szczęki oraz ma duży kłopot z oczami, ponieważ źle widzi. Nie wiemy, czy jeszcze jakieś operacje będą potrzebne. Potrzebujemy dużo czasu, aby młoda wróciła do siebie.
Pomóc można klikając poniżej 

Wypadek na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Brynek w gminie Tworóg. Samochód osobowy zderzył się tam czołowo z ciężarówką.
We wtorek 25 października po godzinie 22 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Brynek w powiecie tarnogórskim. Samochód osobowy uderzył w pojazd ciężarowy.
– Kierujący i pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe. Przybyli na miejsce policjanci podjęli się reanimacji kierującego. Pomimo podjętej reanimacji kierujący nie przeżył – przekazał nam Jacek Mężyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.
Według relacji kierującego ciężarówką, młody kierowca osobowego seata zjechał na jego pas. Wtedy doszło do czołowego zderzenia. Na miejsce wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który zabrał 17-letnią mieszkankę gminy Tworóg do szpitala. Jak ustaliła policja, 58-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.
fot. OSP Tworóg
fot. OSP Tworóg

źródło: tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek