„Stop segregacji sanitarnej”. Transparent na meczu PKO Ekstraklasy

fot. Kamil Rożenek

W niedzielę Górnik Łęczna zremisował na swoim boisku z Rakowem Częstochowa 0:0. Choć mecz nie należał do najciekawszych, to sporo się działo na trybunach. 

Kibice wywiesili transparent z napisem „Stop segregacji sanitarnej” oraz „Dzielicie, segregujecie. Zobaczycie, pożałujecie”.

fot. Kamil Rożenek

Kibice w ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec postępującej na świecie i Polsce segregacji ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych.

 

Nie jest to pierwsza tego typu akcja kibiców z Łęcznej

W ostatnich dniach września na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa na trybunach można było zobaczyć m.in. transparent z napisem „Wyłącz TV, włącz myślenie”.

fot. Kamil Rożenek

Posłanka PiS komentuje 

Redakcja portalu natemat.pl informuje o skandalicznym transparencie antyszczepionkowców. Do publikacji odniosła się Anna Maria Siarkowska, posłanka PiS.

– Przypomnijmy redakcji natemat.pl, że segregacja sanitarna jest sprzeczna z polskim prawem i konstytucyjnymi zasadami. Sprzeciw wobec sanitarnej segregacji jest godny pochwały. Brawa dla autorów tego transparentu za sprzeciw wobec dyskryminacji  – napisała posłanka na Twitterze.