Ustawka polityczna? Strajk klimatyczny w Tarnowskich Górach. „Węgiel musi odejść, ceny muszą wzrosnąć”

Fot. Michał Sporoń, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Katowice | www.facebook.com

W miniony piątek w wielu miastach na świecie odbywały się manifestacje klimatyczne. Młodzież szkolna, głównie kierowana przez lewicowych aktywistów, domagała się od władz działania w sprawie „katastrofalnych” zmian klimatu.

W Polsce manifestacje odbyły się w 60 miastach, między innymi w Tarnowskich Górach. Na czele tarnogórskiej manifestacji stanął ultra lewicowy Michał Sporoń, który jest radnym powiatowym, zwolennikiem Biedronia i nauczycielem tarnogórskiego „Staszica”.

Kolejny protest. Proszę o zmiennika! Dzisiaj Strajk Klimatyczny. Juz nie wydalam 😆😉✌

Publiée par Michał Sporoń sur Vendredi 20 septembre 2019

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi.

Unia Europejska narzuca opłaty za emisję CO2. Opłaty emisyjne wpływają na cenę prądu oraz na cenę ogrzewania. Koszta stale rosną, gospodarki europejskie stają się mniej konkurencyjne. Wiadomo, że ktoś na tym zyskuje, więc można się domyśleć, że ktoś wrzuca ogromne pieniądze w propagandę i niestety wykorzystuje się do tego młodzież i dzieci.

Dzisiaj w Tarnowskich Górach odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny 🌳. Dziesiątki młodych osób zebrało się na Placu…

Publiée par Krzysztof Bergier sur Vendredi 20 septembre 2019

Czy zagraża nam globalne ocieplenie? 

Istvan Marko jest belgijskim profesorem chemii w Uniwersytecie Louvain. Poniżej wypowiedź profesora  na temat CO2 i wpływu na temperaturę.

W tej chwili nie ma ani jednego dowodu na to, że CO2 wpływa na temperaturę. Cała agenda ONZ znalazła sobie winowajcę w postaci CO2, a w konsekwencji człowieka, który emituje CO2. Jest to nowa religia (..) To, co twierdzi IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu), jest dalekie od wyników naukowych. Po pierwsze, CO2 nie jest trucizną i bez CO2 rośliny nie będą rosły. Najgorszą rzeczą, jaką zrobimy, będzie redukcja CO2. Rośliny są głodne dwutlenku węgla.

Ważne tutaj są również dane historyczne, z których wynika, że średnia temperatura na przestrzeni setek lat była zmienna. Raz się obniżała, a innym razem rosła.

źródło: IPP

ŁUKASZ DUDEK