Sylwester przy Stadionie Śląskim. Pijana matka leżała na trawniku, obok płakał jej synek

fot. Śląska Policja

Policjanci z Katowic interweniowali podczas sylwestrowej imprezy plenerowej przy Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie zaopiekowali się kilkuletnim chłopcem, którego matka leżała pijana na trawniku. Zaniepokojona uczestniczka wydarzenia powiadomiła funkcjonariuszy około godziny 20:00. Dziecko było przerażone, płaczące i zmarznięte. 

Policjanci natychmiast zajęli się maluchem, uspokoili go, wytłumaczyli, że nic mu nie grozi, a następnie w radiowozie zapewnili mu ciepło i komfort psychiczny. W międzyczasie skontaktowali się z krewną chłopca, która mogła się nim zaopiekować. Do czasu jej przyjazdu 6-latek został przewieziony do komendy, gdzie otrzymał opiekę, obejrzał bajki i dostał pluszowego misia.

Chłopiec został przekazany cioci, która została sprawdzona alkomatem w celu zapewnienia bezpieczeństwa dziecku. Jego 39-letnia matka, mająca 2,5 promila alkoholu we krwi, trafiła do izby wytrzeźwień.

Śledczy będą teraz badać, czy mieszkanka Rudy Śląskiej naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O sprawie zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

 

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja