Syryjczyk i Afgańczyk udawali Czecha i Włocha. Wpadli w powiecie tarnogórskim

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali na lotnisku w Pyrzowicach cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami. 

Do zatrzymania doszło w niedzielę na lotnisku w Pyrzowicach (pow. tarnogórski) Dwóch cudzoziemców przyleciało do Polski z Grecji. Posługiwali się podrobionym dokumentami. Śląska straż graniczna nie dała się nabrać.

„Jak się okazało mężczyźni w trakcie przeprowadzonej przez funkcjonariuszy SG kontroli legalności pobytu, przedstawili czeski i włoski dowód osobisty. Po szczegółowej analizie wyszło na jaw, że dokumenty te zostały podrobione na wzór oryginałów. W wyniku czynności wyjaśniających ustalono, że zatrzymani obcokrajowcy to w rzeczywistości obywatele Syrii i Afganistanu” – relacjonuje Szymon Mościcki, rzecznik prasowy śląskiej straży granicznej.

Afgańczyk planował udawać Polaka 

Dodatkowo Afgańczyk posiadał podrobiony polski dowód osobisty. Obywatel Syrii usłyszał już zarzut przekroczenia granicy wbrew przepisom oraz posłużenia się podrobionymi dokumentami.

„Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia oraz wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Straż Graniczna wszczęła postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej obywatela Syrii do powrotu. Wobec Afgańczyka prowadzone są dalsze czynności służbowe” – dodaje rzecznik prasowy.

źródło: Śląska Straż Graniczna
Oprac. Redakcja