Szef PiS w Bytomiu: Wejście tylko dla zaszczepionych skojarzyło mi się z Nur für Deutsche

W ostatnich dniach zapytaliśmy szefa bytomskiego PiS, co sądzi o niedawnym segregowaniu mieszkańców na zaszczepionych i niezaszczepionych. Takie zjawisko występowało m.in. na basenie w Bytomiu. 

Redakcja: Gdzie był bytomski PiS, gdy prezydent Mariusz Wołosz segregował mieszkańców na zaszczepionych i niezasczepionych?

„Nie wiem nic na ten temat, żeby były prowadzone jakieś segregacje na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Jeżeli chodzi o mnie i moje prywatne zdanie, to ja uważam, że jeżeli chodzi o szczepienia powinny one być całkowicie dobrowolne, a każde warunkowanie wejścia gdziekolwiek tylko dla osób zaszczepionych skojarzyło mi się z czasami Nur für Deutsche” – mówi Maciej Bartków, szef PiS w Bytomiu.

Nur für Deutsche czyli „Tylko dla Niemców”. Takie napisy były umieszczane przez Niemców podczas II wojny światowej w okupowanych państwach. Napisy były zamieszczane w środkach transportu, budynkach, parkach, kawiarniach, kinach, teatrach.

W Bytomiu całkiem nie tak dawno rozpadła się niepisana koalicja PiS z PO. To właśnie za tych rządów w niektórych miejscach w Bytomiu wprowadzono segregację sanitarną. Radny Maciej Bartków twierdzi, że nic na ten temat nie wie.

 

źródło: tarnogorski.info