Szpital w Siemianowicach Śląskich. Piech: Na 12 pacjentów covidowych, 45% to osoby zaszczepione

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay, Rafał Piech/Facebook

Podam państwu dane z naszego Szpitala w Siemianowicach Śląskich, otóż na 12 pacjentów covidowych, 45 proc. to osoby w pełni zaszczepione. Podobne informacje spływają z innych szpitali – twierdzi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

„Zobaczcie co podają nam media i Ministerstwo Zdrowia, że 90% to osoby niezaszczepione. Dlaczego społeczeństwo jest wprowadzane w błąd. A to dopiero początek. Pamiętacie jak eksperci rządowi/lekarze deklarowali, że osoba zaszcepiona przejdzie to bardzo łagodnie. Właśnie widać jakich mamy ekspertów. Strach pomyśleć co by było gdybyśmy mieli 80% wyszczepienia” – napisał włodarz na Facebooku.

Rafał Piech do poniedziałkowego wpisu dołączył artykuł, który pokazał się na portalu informacyjnym Polsatu.

„Belgijski minister zdrowia Franck Vandenbroucke poinformował, że aż 70 proc. pacjentów z Covid-19 we flamandzkich szpitalach jest w pełni zaszczepionych, a całej Belgii liczba ta wynosi 54 proc.” – podał Polsat News powołując się na informację belgijskiej telewizji VRT.

Liczba zgonów w trakcie „czwartej fali” jest niższa niż kilka miesięcy wcześniej.

„W szczycie drugiej i trzeciej fali dziennie umierało ponad 200 osób. Dziś liczba ta wynosi średnio 17” – wylicza Polsat News.

Niepokojące dane przekazał nam we wtorek 9 listopada wojewoda śląski. 

„Hospitalizowanych osób mniej więcej w województwie śląskim jest 35 proc. zaszczepionych i 65 proc. niezaszczepionych” – powiedział portalowi tarnogorski.info wojewoda Jarosław Wieczorek.

Warto w tym miejscu przypomnieć wpis ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z kwietnia 2021 roku, który pisał o ponad 99 procentach skuteczności szczepionki w Polsce.

źródło: Polsat News, Rafał Piech/Facebook, Tarnogóski