Tarnogórska drogówka kontroluje przejścia dla pieszych

Mat. policji

Policjanci z tarnogórskiej drogówki rozpoczęli dziś działania „Bezpieczny pieszy”. Zwiększona liczba patroli pojawi się w wybranych, najbardziej newralgicznych miejscach powiatu. Działa potrwają do późnych godzin wieczornych. 

W środę 8 marca od godziny 6.00 do 22.00 tarnogórska drogówka prowadzi działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

– W kilku miejscach na terenie powiatu tarnogórskiego policjanci prowadzą wzmożone kontrole. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na korzystanie przez pieszych z przejść oraz sposób poruszania się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. Policjanci będą podejmować środki prewencyjne w stosunku do nietrzeźwych pieszych powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Funkcjonariusze zachęcają pieszych do noszenie elementów odblaskowych. Dodatkowo przypominają, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego.

– Pieszy powinien zachować szczególną ostrożność podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz w trakcie korzystania z przejścia dla pieszych. Zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Bardzo ważny jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, torowisko, czy przejście dla pieszych w taki w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji otoczenia pieszego – apeluje policja.

fot. KPP Tarnowskie Góry

źródło: Policja Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja