Wpłacił pieniądze na kampanię i się zawiódł. „Kukiz przeproś wyborców”

Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego widząc banery wyborcze napisał swoje przemyślenia o koalicji Kukiz15 z PSL. 

W lutym 2015 roku wpłaciłem na kampanię wyborczą Pawła Kukiza 8 zł. Na to Kukiz odpowiedział :  „Aż się wzrusyzłem (…) Niech Ci Bóg Błogosławi!”. Dziś widząc w Tarnowskich Górach banery wyborcze, na których widnieje Kukiz i Pilot z PSL, to mnie krew zalewa. Dlaczego Kukiz nas okłamał? Niech teraz oficjalnie przeprosi wszystkich młodych ludzi, którzy w tamtym czasie wspierali go swoją pracą i swoimi pieniędzmi. Wstydź się Paweł! Obyście nie weszli do Sejmu. – pisze wyborca.

Poniżej zrzut rozmowy mieszkańca powiatu tarnogórskiego z Pawłem Kukizem.

Warto przypomnieć, że Polacy płacą za gaz jak za przysłowiowe zboże. Wszystko to przez długoterminową, niekorzystną umowę gazową podpisaną przez rząd PO-PSL. W 2022 roku kończy się umowa PGNiG z Gazpromem. Jeśli uda się zrealizować zaplanowane inwestycje, to Polska będzie miała mocny argument negocjacyjny przy podpisaniu ewentualnej nowej umowy z dostawcą rosyjskim.

Kilka słów przypomnienia z tarnogórskiego podwórka – październik 2018 rok. 

„Doktor Krystian Oleszczyk po 27 latach pracy w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach został odwołany ze stanowiska dyrektora. Zastąpił go specjalista od gospodarki odpadami Andrzej Pilot. Jak wiemy, Pilot nie ma nic wspólnego z medycyną, ale za to jest działaczem PSL. 

Pilot kilka tygodni wcześniej został odwołany z funkcji prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Jego miejsce zajął Tomasz Bednarek, radny sejmiku z PiS.  Nie trzeba być specjalistą od polityki, aby zauważyć, że jest to walka o wysokie stanowiska i ogromne świadczenia. Tylko gdzie w tym wszystkim jest dobro pacjenta?

Radny Sejmiku woj. śląskiego Zbigniew Przedpełski (PiS), podczas wrześniowych obrad sejmiku, złożył interpelację, która dotyczyła sprawy zdymisjonowania dr.

Pan dr. Krystian Oleszczyk kierował wymienionym podmiotem leczniczym od 1991 r., należąc do elitarnego grona osób najdłużej kierujących podmiotami leczniczymi w Polsce. W centrum pod jego kierunkiem zrealizowano wiele nowych inwestycji. Następcą na stanowisko dyrektora został pochodzący z Tarnowskich Gór działacz polityczny Polskiego Stronnictwa Ludowego, który nie ma doświadczenia w zarządzaniu placówkami ochrony zdrowia.” – czytamy w interpelacji.

 

źródło: tarnogorski.info