Tarnogórzanka zbiera na protezę. „Czeka mnie amputacja nogi”

Młoda tarnogórzanka zbiera na protezę fot. tarnogorski

Mieszkanka Tarnowskich Gór zbiera na protezę. W maju czeka ją ciężka operacja. 27-latka będzie mieć amputowaną nogę. Ruszyła zbiórka na zakup specjalistycznej protezy i rehabilitację. 

Monika Mol na co dzień mieszka na osiedlu Przyjaźń. W wieku 17 lat  przeżyła wypadek, na skutek którego lewa stopa uległa zmiażdżeniu. Od tego czasu przeszła wiele operacji. Niestety wszystko to pomagało na pewien czas.
„Zdarzały się momenty wyciszenia. Niestety z biegiem lat było coraz gorzej. Rany na nodze nie chciały się goić, a ból wciąż narastał, aż w końcu stał się nie do zniesienia. Musiałam zrezygnować z pracy zawodowej” – mówi Monika.

Nogę zaatakowała bakteria 

„Okazało się, że moją nogę zaatakowała bakteria – gronkowiec złocisty, który w moim przypadku jest oporny na wszelkie dostępne metody leczenia. Pomimo wielokrotnych prób lekarzy oraz mojej determinacji w walce o zachowanie nogi, nie udało się. Wtedy usłyszałam wyrok – amputacja” – dodaje.

Zbiórka poniżej 

„Mam w sobie siłę i wolę życia. Jestem bardzo energiczną osobą, chcę móc aktywnie korzystać z życia, uprawiać sporty, założyć rodzinę, realizować swoje małe i wielkie cele. Marzę o tym, by znów stanąć na nogi i móc wreszcie cieszyć się życiem” – mówi młoda tarnogórzanka.

Nasza rozmowa 

 

 

źródło: siepomaga, tarnogorski