Tarnowskie Góry. 14-letnia uczennica miała przy sobie narkotyki. Nauczyciele wezwali policję

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Interwencja policji w jednej ze szkół podstawowych w Tarnowskich Górach. 14-letnia uczennica była pod wpływem narkotyków oraz posiadała niedozwolone substancje. Dodatkowo w sprawie zatrzymano mężczyznę z dużą ilością amfetaminy. 

Policja zatrzymała 14-letnią mieszkankę Tarnowskich Gór oraz 20-letniego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 marca. Dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracowników jednej ze szkół podstawowych, ponieważ 14-letnia uczennica dziwnie się zachowywała i podejrzewano, że może mieć przy sobie zabronione substancje.

– Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia nauczycieli i znaleźli przy 14-letniej tarnogórzance narkotyki – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Zatrzymano dilera 

– Znalezienie zabronionych substancji pozwoliło mundurowym namierzyć dilera, który przekazał nastolatce narkotyki. Tego samego dnia policjanci zapukali do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie przebywał znany im osobiście 20-latek. Wyraźnie zaskoczony mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci znaleźli przy nim ponad 100 działek amfetaminy i kilka porcji marihuany – czytamy w komunikacie policji.

Młody mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty. Sąd podjął decyzję o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich nieletniej grozi nawet do 10 lat więzienia.

fot. Policja Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry