Tarnowskie Góry. Ciężko chory pacjent dostał zapleśniały chleb

fot. facebook

Skandal w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Ciężko chory pacjent dostał do zjedzenia zapleśniały chleb. 

Sprawa jest o tyle bardziej szokująca, że mężczyzna leczy się w tarnogórskim szpitalu z powodu bakterii, jaką wcześniej zarażono go w tej samej placówce.

 

– Tak wspaniale karmią w szpitalu nr 3 w Tarnowskich Górach, na śniadanie spleśniały chleb dla chorego z problemami jelit. A może złodzieje podnieście jeszcze ZUS, a chorych trujcie w szpitalach. Skandal – napisał na portalu społecznościowym pan Janusz, który opublikował w internecie zdjęcie spleśniałego chleba.

Fot. facebook

Będziemy prowadzić postępowanie w tej sprawie. Nie mamy szpitalnej kuchni i mamy umowę z firmą zewnętrzną, która dostarcza posiłki. Zrobimy wszystko, by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji, a pacjentowi przekażemy przeprosiny – powiedział w rozmowie dla wp.pl, prezes szpitala Leszek Jagodziński.

Jedzenie do szpitala dostarcza firma Impel Catering. Przetarg był ogłaszany trzy razy. Kwota trzyletniego kontraktu to 3 mln zł, czyli mniej więcej 12 zł dziennie na jednego pacjenta. Tak wynika z informacji, które opublikował radny powiatowy Michał Sporoń. 

Mam odpowiedź!!! ?Wszystkie szpitale powiatowe w województwie śląskim są zadłużone. Kontrakt na catering w naszym …

Publiée par Michał Sporoń sur Mardi 26 novembre 2019

 

źródło: wp.pl, facebook