Tarnowskie Góry. Kamery w saunach beztekstylnych. Lepiej nie ściągać ręcznika

fot. Eska.pl

Park Wodny w Tarnowskich Górach w ostatnich miesiącach przeszedł metamorfozę. Siłownia została przeniesiona na wyższe piętro, co zaowocowało zwiększeniem jej przestrzeni i rozbudową strefy saun. Doszło jednak do pewnych kontrowersji.

W strefie saun zainstalowano monitoring. Jak informuje portal eska.pl, kamerki zostały zamontowane przy wejściu oraz na ścianie w głębi strefy, na przeciwko jednej z saun. Wiele osób wyraziło obawy dotyczące prywatności, zwłaszcza że strefa saun jest przeznaczona dla osób dorosłych i ma charakter beztekstylny.

Regulamin tarnogórskiego parku wodnego jasno informuje, że cały obiekt jest monitorowany, jednak nie zawiera informacji na temat monitoringu w strefie saun.
Prezes spółki miejskiej zarządzającej obiektem Michał Fajer podkreślił, że kamery zostały zamontowane wyłącznie ze względów bezpieczeństwa oraz są narzędziem w procedurze rozpatrywania reklamacji. Fajer zapewnił, że jedna z kamer zostanie wkrótce usunięta, a kolejna zostanie przesunięta bliżej wejścia, aby lepiej monitorować ruch w tej części obiektu.

Jak podkreśla prezes, personel został poinstruowany, aby przypominać gościom o zachowaniu odpowiedniego ubioru w strefie saun. Przechodząc między różnymi saunami, odwiedzający powinni być przykryci ręcznikiem, szlafrokiem lub pareo.

fot. Eska.pl

 

źródło: Eska.pl