Tarnowskie Góry. Konferencja prasowa kandydatki na burmistrza. Zaproszono TVP

fot. Anna Kłosowska Korpak źródło: Zofia Lesiewicz - Kandydatka na burmistrza Tarnowskich Gór | Facebook

W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi, mieszkańcy Tarnowskich Gór z uwagą śledzą działania kandydatów ubiegających się o stanowiska w lokalnej administracji. Zofia Lesiewicz, będąca kandydatką na burmistrza miasta z poparciem Koalicji Obywatelskiej, znalazła się w centrum uwagi po ostatniej konferencji prasowej, która odbyła się na tarnogórskim rynku. 

Ostatnie wydarzenie rzuca cień na transparentność kampanii wyborczej. Okazuje się, że nie wszystkie lokalne media zostały zaproszone na spotkanie z prasą. Na opublikowanych w internecie zdjęciach widoczna jest obecność ekipy TVP3 Katowice, co rodzi pytania o kryteria selekcji mediów do udziału w tego typu wydarzeniach.

fot. Anna Kłosowska Korpak źródło: Zofia Lesiewicz – Kandydatka na burmistrza Tarnowskich Gór | Facebook

Taka sytuacja może budzić niepokój o wolność słowa i równy dostęp do informacji. Media lokalne pełnią kluczową rolę w informowaniu mieszkańców o bieżących wydarzeniach, planach i programach kandydatów, a także stanowią platformę dla otwartej dyskusji na tematy ważne dla społeczności. Pominięcie któregokolwiek z nich może być postrzegane jako próba ograniczenia pluralizmu mediów i wyboru informacji, które docierają do wyborców.

Zofia Lesiewicz komentuje 

Nasza redakcja nie otrzymała zaproszenia na konferencję prasową, dlatego wysłaliśmy zapytanie do kandydatki z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

W demokratycznym społeczeństwie każdy kandydat powinien dążyć do maksymalnej przejrzystości i otwartości w komunikacji, szczególnie w okresie wyborczym. Mieszkańcy Tarnowskich Gór zasługują na dostęp do pełnej i niezależnej informacji, aby móc dokonać świadomego wyboru. Pominięcie części mediów z procesu informacyjnego nie służy budowaniu zdrowego dialogu publicznego.

 

źródło: tarnogorski.info, Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek