Otwarto przetarg na budowę infrastruktury rowerowej

fot. tarnogorski.info

Została opublikowana informacja z otwarcia ofert przetargowych na budowę centrum przesiadkowego i ścieżek rowerowych w Tarnowskich Górach. Zamówienie zostało podzielone na 6 części.

„Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej (dla każdej części zamówienia osobny projekt) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego projektanta nad realizacją robót budowlanych, wykonanie prac budowlano-montażowych.” – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej.

– Otwarcie ofert w przetargu, którego celem jest wyłonienie firmy, która zrealizuje inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj”, czyli zaplanuje i wykona zadanie nastąpi 30 stycznia. Rok przyszły będzie czasem na przygotowanie dokumentacji, prace toczyć będą się w od początku 2021 roku do czerwca 2023 roku. – mówił w grudniu Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. 

Na rowerową inwestycję miasto pozyskało 48 mln zł dofinansowania zewnętrznego. Wartość całego zadania to ponad 57 mln zł. Brakującą kwotę dołoży miasto.

„W ramach projektu przewidziano rozbudowę i zagospodarowanie centrum przesiadkowego integrującego Dworzec Autobusowy i Dworzec PKP oraz budowę ponad 28 km dróg rowerowych i infrastruktury towarzyszącej.

W ramach rozbudowy centrum przesiadkowego powstanie: parking typu park&ride na ok. 200 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, zatoka autobusowa, 6 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych o napędzie elektrycznym wraz ze stacjami szybkiego ładowania, parking typu bike&ride z 100 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów z punktem ładowania rowerów elektrycznych oraz jezdnie manewrowe.: – czytamy na stronie tarnogórskiego magistratu.

Dokumenty z otwarcia przetargu znajdziecie poniżej. 

 

 

źródło: UM Tarnowskie Góry, BIP