81-latka przestała oddychać w tarnogórskim markecie. Na pomoc ruszył policjant

fot. Policja Tarnowskie Góry

Nie wiadomo jak skończyłaby się ta historia, gdyby nie błyskawiczna reakcja policjanta z Piekar Śląskich. Funkcjonariusz był na zakupach w jednym z popularnych marketów w Tarnowskich Górach. W pewnym momencie zauważył leżącą na podłodze starszą kobietę, która nie dawała oznak życia.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia w godzinach porannych. Młodszy aspirant Leszek Brylski robił zakupy w markecie przy ulicy Bolesława Śmiałego w Tarnowskich Górach.

– W pewnym momencie zauważył leżącą na posadzce starszą kobietę, która nie dawała oznak życia. Widząc całą sytuację, policjant natychmiast ruszył na pomoc, prosząc stojącą obok kobietę o wezwanie na miejsce pogotowia ratunkowego. Leżąca na ziemi seniorka była nieprzytomna i po chwili przestała oddychać – relacjonuje Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji.

Rozpoczął się wyścig z czasem 

– Policjant przystąpił do reanimacji, a następnie udzielał pomocy przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Po blisko godzinnej walce o życie, 81-latce przywrócono czynności życiowe i przetransportowano ją do szpitala – dodaje rzecznik prasowy.

Leszek Brylski jest doświadczonym policjantem. W służbie mundurowej pracuje od 15 lat. Przez pierwsze 6 lat służył w oddziale katowickiej prewencji. Następnie związał się z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich.

 

źródło: Policja Piekary Śląskie
Oprac. Redakcja