Tarnowskie Góry. Rozpoznał emerytowanego policjanta i prawie go zabił

fot. KPP Tarnowskie Góry

W piątek tuż przed południem w centrum Tarnowskich Górach doszło do brutalnego ataku na 49-letniego emerytowanego policjanta. Sprawcą okazał się 36-letni mężczyzna, który rozpoznał byłego funkcjonariusza i zaatakował go w odwecie za działania podejmowane wobec niego w przeszłości.

Dyżurny tarnogórskiej policji otrzymał kilka zgłoszeń o bijatyce dwóch mężczyzn na ulicy Strzeleckiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano patrol policji. Funkcjonariusze zastali poszkodowanego emerytowanego policjanta, który z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Poszukiwania sprawcy

Rozpoczęły się intensywne poszukiwania sprawcy. Po godzinie 16:00 agresor został zatrzymany na terenie Brynka w gminie Tworóg.

– Był to 36-letni tarnogórzanin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna rozpoznał byłego policjanta i zaatakował go w odwecie za czynności, które policjant podejmował wobec niego, będąc jeszcze w czynnej służbie – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

fot. KPP Tarnowskie Góry

Napad na emerytowanego policjanta w Tarnowskich Górach jest przykładem brutalności, z jaką mogą spotkać się byli funkcjonariusze za wykonywanie swoich obowiązków w przeszłości.

fot. KPP Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry