Staszic w nowym w świetle. Inauguracja iluminacji już w środę

Materiał prasowy UM Tarnowskie Góry

Budynek II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach będzie iluminowany. W środę 10 listopada o godz. 16.45 czyli przed początkiem obchodów Święta Niepodległości odbędzie sie inauguracja. 

Po włączeniu oświetlenia w ramach obchodów święta państwowego Urząd Miejski zaprasza na przemarsz z Rynku na cmentarz wojenny.

– Już 10 lat temu zobowiązałem się wobec ówczesnego starosty Korpaka, że jeśli wymieni stolarkę okienną – ma jako miasto oświetlimy budynek II LO im. Staszica. Kilku starostów nie zrealizowało tej inwestycji, aż obecna starosta nie tylko wymieniła stolarkę okienną w tym zabytkowym obiekcie, ale prowadzi rewitalizację elewacji budynku. Druga rzecz to projekt Srebrna Droga. Realizując go sprawiliśmy, że Krakowska jest pięknie oświetlona, ale nie chcemy by kończyła się czarną dziurą w miejscu Staszica – mówił kilka miesięcy temu burmistrz Arkadiusz Czech uzasadniając potrzebę przekazania 80 tys. zł na oświetlenie zabytkowego liceum.

Oświetlenie będące uzupełnieniem remontu elewacji i termomodernizacji budynku ma zostać wykonane jeszcze w tym roku.

– Doświetlenie szkoły będzie swoistą wisienką na torcie po przeprowadzonych przez powiat inwestycjach – podkreśliła starosta Krystyna Kosmala, wyjaśniając, że Staszic to sztandarowa szkoła powiatu i jedne z najbardziej reprezentacyjnych budynków miasta.

Starostwo wydało na odnowienie elewacji budynku 1,1 mln zł. Z kolei na termomodernizację szkoły czyli wymianę okien i oświetlania wydano 2,4 mln zł

źródło: UM Tarnowskie Góry