Tarnowskie Góry. Strażak po służbie bohaterem. Uratował staruszkę z płonącego mieszkania

Wyciągnął kobietę z płonącego mieszkania - asp. Tomasz Ulfik fot. PSP Tarnowskie Góry

Pożar w budynku wielorodzinnym. W palącym się mieszkaniu przebywała seniorka. Liczyła się każda sekunda, na szczęście w pobliżu był asp. Tomasz Ulfik, który prawdopodobnie uratował kobiecie życie.

W niedzielę ok. godziny 19 straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Włoskiej w Tarnowskich Górach (osiedle Przyjaźń) widać ogień.

Krzyki na klatce schodowej usłyszał asp. Tomasz Ulfik z JRG Radzionków, który akurat był w odwiedzinach u brata.

– Natychmiast wyszedł z mieszkania brata, dokonał rozpoznania. Uzyskał informację od sąsiadów, że w palącym mieszkaniu znajduje się starsza kobieta w wieku ok. 85 lat – powiedział nam Wojciech Poloczek z biura prasowego PSP Tarnowskie Góry.

 

Strażak podjął decyzję o wejściu do mieszkania, na szczęście drzwi były otwarte. Zadymienie było bardzo duże, więc musiał przeszukiwać pomieszczenia na czworakach.

– Będąc na korytarzu w mieszkaniu usłyszał krzyki wołające o pomoc, więc to go potwierdziło, że osoba znajduje się w środku jest przytomna. Po chwili odnalazł kobietę, ewakuował ją na zewnątrz budynku – dodaje Poloczek.

Na szczęście nikomu nic się nie stało

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przebadał kobietę i stwierdził, że nie ma potrzeby hospitalizacji. Została pod opieką córki.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była świeczka. Paliło się m.in. wyposażenie pokoju: książki, telewizor, komoda i firany.

Z budynku ewakuowano 15 mieszkańców.

Wyciągnął kobietę z płonącego mieszkania – asp. Tomasz Ulfik