Telewizja WP nagrywała w powiecie tarnogórskim serial „Policjanci z sąsiedztwa”

fot. Robert

Już niebawem policjantów z powiatu tarnogórskiego będzie można zobaczyć w serialu dokumentalnym. Telewizja WP kręciła w ostatnich tygodniach drugi sezonu serialu „Policjanci z sąsiedztwa”. Premiera nowych odcinków jest zaplanowana na 22 września. 

W drugim sezonie wystąpi łącznie ośmiu policjantów z różnych miast. „Nowi bohaterowie to: Daria i Radek z Olsztyna, Karol i Patryk z Białegostoku, Mariusz i Szymon z Raszkowa oraz Kamil i Amadeusz z Kalet” – informuje portal Wirtualne Media.

Tarnogórska policja przekazała nam, że zdjęcia do serialu zakończyły się w tym tygodniu. Na ekranie telewizora będzie można zobaczyć m.in. pracę funkcjonariuszy z Kalet.

Pijany ojciec chciał odebrać dziecko ze szkoły w Miasteczku Śląskim. Czy to będzie motyw jednego z odcinków? 

Nasz czytelnik przesłał nam kilka dni temu zdjęcia z osiedla w Miasteczku Śląskim. Zastanawiał się, dlaczego z policją przyjechał kamerzysta. W tym przypadku interwencja dotyczyła nietrzeźwego ojca, który chciał odebrać dziecko ze szkoły. Finalnie uczeń został przekazany babci.

fot. Robert

„Serial pokazuje pracę i życie policjantów funkcjonujących z dala od zgiełku największych miast. Znają prawie wszystkich w swoim rewirze, często jadąc na wezwanie do przestępstwa już wiedzą, kto może być winny, a przy tym są wsparciem dla lokalnej społeczności – to policjanci z małych miast, miasteczek i wsi. W każdym odcinku przeplatają się historie 3 par policjantów” – czytamy na stronie Wirtualnej Polski w opisie serialu.

Serial ma na celu pokazanie nie tylko bardziej poważnych interwencji, ale również drobne kradzieże, absurdalne spory z sąsiadami itp.

„Program jest też okazją, by poznać ich z bardziej prywatnej strony – rodzinne grille, wyjazdy na ryby, czy chwile wytchnienia po pracy w ulubionym barze. W całym sezonie poznamy 6 par policjantów z różnych zakątków Polski” – czytamy w opisie.

fot. Robert
źródło: Wirtualne Media, wp.telewizja.pl, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek