Tragedia na obwodnicy Lublińca. Ciężarówka zderzyła się z dostawczakiem

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublińca. Ciężarówka zderzyła się z samochodem dostawczym. Nie żyje 35-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. 

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (11 października)  po godzinie 16.00. „Ze wstępnych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu dróg krajowych na obwodnicy Lublińca doszło do zderzenia dostawczego Iveco z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku tego tragicznego zdarzenia śmierć poniósł kierujący autem dostawczym 35-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego” – informuje lubliniecka policja.

DK 11 była całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się objazdami. Badanie alkomatem nie wykazało alkoholu u kierowcy ciężarówki. Dokładne przyczyny tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane przez śledczych.

Radny interweniuje 

„Niemal rok temu, po przyjęciu kilku zgłoszeń o ignorowaniu przez część kierowców obowiązków wynikających z funkcjonowania sygnalizacji świetlnej, zwróciłem się do GDDKiA oraz GITD o montaż urządzeń do rejestracji wykroczeń. Główny Inspektorat Transportu Drogowego uzależnił wprowadzenie zmian od posiadanych środków finansowych  Po wtorkowej tragedii zamierzam ponownie zainterweniować w tej sprawie” – napisał Julian Werner, radny powiatu lublienieckiego.

źródło: KPP Lubliniec, Julian Werner/Facebook
Oprac. Redakcja